Українська асоціація платіжних систем провела робочу зустріч з НБУ щодо проекту постанови про електронні гроші

31 січня в приміщенні Національного банку України, за ініціативи Української асоціації платіжних систем (UAPS) відбулась робоча зустріч з питань обговорення проекту постанови Правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Положення про електронні гроші в Україні».

Нагадуємо, що 27 грудня 2019 року Національний банк України запропонував для громадського обговорення проект постанови Правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Положення про електронні гроші в Україні».

Які зміни пропонуються?

В першу чергу –запровадити ідентифікацію і верифікацію користувачів електронних грошей. Разом з цим, пропонується встановити вимоги щодо супроводження операції з використанням електронних грошей інформацією про платника та отримувача з метою здійснення емітентом заходів щодо запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Такі вимоги передбачені:

  • Регламентом (ЄС) 2015/847 про інформацію, що супроводжує грошові перекази;
  • Директивою (ЄС) 2015/849 про запобігання використанню фінансової системи для цілей відмивання грошей або фінансування тероризму.

Додаткові умови роботи з електронними грошима:

Крім того,  з метою мінімізації ризиків щодо  неправомірного використання електронних грошей пропонується:

  • Визначити порядок використання «електронних гаманців»;
  • Посилити вимоги щодо контролю емітента за діяльністю комерційних агентів. Зокрема, проект пропонує зобов’язати агента відкривати в емітента окремий поточний рахунок для здійснення агентської діяльності та не передавати свої повноваження за агентським договором іншим суб’єктам господарювання і фізичним особам.

Що саме вирішили на зустрічі?

Учасники робочої зустрічі висловили консолідовану позицію як банківського так і небанківського ринку стосовно вищевказаного проекту і обговорили практичні деталі її імплементації з представниками Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку та Департаменту фінансового моніторингу Національного Банку України.

Українська асоціація платіжних систем щиро вітає бажання Національного Банку України здійснити кроки до врегулювання ринку електронних грошей та гармонізації правил його існування з ЄС, проте представники ринку висловили численні занепокоєння з приводу подальших  наслідків введення в дію цього проекту.

Керівництво UAPS разом з представниками банківських та небанківських установ розробили низку поправок до Проекту. Асоціація, зібравши зауваження та пропозиції до проекту, надала зауваження та пропозиції для їх врахування.

«Дуже розраховуємо на конструктивну позицію регулятора та, ще раз, висловлюємо готовність до обговорення та спільної роботи над модернізацією українського фінансового ринку», – прокоментувала Президент UAPS Антоніна Мурашко.