Президент UAPS Галина Хейло дала коментар «Голосу Америки» щодо цифрової гривні

Галина Хейло прокоментувала створення цифрової гривні в сюжеті каналу «Голос Америки». Разом з президентом UAPS свою думку щодо цифрової валюти висловили сенатори США Елізабет Воррен, Пет Тумі та інші.

«Я не думаю, що нам потрібна цифрова валюта центробанку, але нам слід розвивати приватні цифрові валюти. Все ж таки саме приватний сектор, а не уряд розробив криптовалюти», — вважає сенатор США Пет Тумі.

Сенатори США висловили свої побоювання щодо цифрової валюти, вважаючи її небезпечною та привабливою для злочинців. Однак, Америка не відмовилася остаточно від ідеї цифрової валюти центрального банку. Україна ж має свої плани на розвиток цифрових валют.

«Центробанк повинен встановити контроль над цифровими валютами. І якщо він хоче це зробити, то повинен випускати власну. Зараз цим займаються всі центробанки світу», — поділилася думкою президент UAPS Галина Хейло.

Україна має потенціал і розвинену інфраструктуру для криптовалют, вона стала центром для багатьох компаній у сфері криптовалют. Однак є й недоліки переходу від традиційних до цифрових методів оплати: високий рівень споживання електроенергії, виконання незаконних платіжних операцій, незахищеність приватних даних.

«Ми не можемо заперечувати, що сьогодні криптовалютою користуються не тільки добропорядні люди. Її використовують для відмивання коштів, фінансування непотрібних речей — і це потрібно прибрати. Тому якась приватність буде втрачена», — заявила президент UAPS Галина Хейло.

Нагадаємо, що раніше НБУ вніс проект Е-гривні в стратегію НБУ до 2025 року. Регулятор не тільки провів пілотне тестування Е-гривні, а й знайшов партнерів для запуска українського CBDC.