Запрацювала окрема лінія для відпрацювання питань під час одноразового добровільного декларування

Одноразове добровільне декларування розпочнеться в Україні з 1 вересня 2021 року та триватиме 1 рік.

Це передбачено Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету”.

Фізичні особи, які мають намір відповідно до цього Закону скористатися правом на одноразове (спеціальне) добровільне декларування (декларанти), звертаються до банку для відкриття поточного рахунку зі спеціальним режимом використання (спеціальному рахунку) та розміщення готівкових коштів у національній та іноземних валютах, банківських металів (з фізичною поставкою).

Порядок відкриття та ведення зазначених рахунків визначений постановою Правління Національного банку України від 05 серпня 2021 № 83 “Про затвердження Положення про порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземних валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування”.

Відповідно до вимог Положення декларант відкриває в банку спеціальний рахунок та вносить на нього готівкові кошти, банківські метали через операційну касу банку за заявою на переказ готівки, а у реквізиті “Призначення платежу/зміст операції” зазначає “добровільне декларування”.

Після підтвердження джерел походження грошових коштів, банківських металів декларант має право:

*перерахувати грошові кошти, банківські метали на власний поточний рахунок фізичної особи, відкритий в банку України;

*або зняти грошові кошти, банківські метали та закрити спеціальний рахунок;

*або подати в банк заяву та використовувати надалі цей рахунок як звичайний поточний рахунок фізичної особи, відкритий для власних потреб.