Власники Android-пристроїв під загрозою: вірус Nexus атакує програми для онлайн-банкінгу

Троян маскується під легальні сервіси та портали, що свідчить про високий рівень його небезпеки

У ряді випадків небезпека не усуває навіть технологія двофакторної аутентифікації. Фото: pixabay.com

Шкідливе програмне забезпечення приховано проникає в різні програми. Йдеться про мобільний банкінг, платіжні сервіси тощо. Про це розповіли фахівці з безпеки компанії Cleafy. Назва вірусу – Nexus. Поки що софт помічено лише на смартфонах під керуванням ОС Android. Троян, який з’явився на різних форумах хакерів на початку 2023 року, поширюється за підпискою, а вартість його готової версії становить $ 3 тис, пише видання TechRadar.

Nexus може потрапити в систему лише під виглядом інших програм, які завантажуються з несертифікованих джерел софту. На сторінках Google Play троян не помічено. Після такого зараження пристрої жертви стають частиною ботнета, контрольованого хакером – йдеться у звіті Cleafy. При цьому в ряді випадків небезпеку не усуває навіть технологія двофакторної аутентифікації.

Вірус може активуватися під виглядом сторінок, що нагадують офіційні ресурси різних компаній. Перейшовши за посиланням, користувач втратить доступ до своїх заощаджень на рахунку. За даними дослідників, на даний момент розробники трояна вже впровадили механізм автоматичного оновлення, і зараз вони працюють над шифруванням, яке може бути використане для приховання шкідливих дій на заражених пристроях або активації модуля для вимагання .

 

Ми раніше повідомляли, що популярна в Європі шведська платіжна компанія Klarna представила на цьому тижні плагін ChatGPT, завдання якого надавати користувачеві персональні рекомендації щодо покупки товарів.