Підтримка українських підприємств із сторони НБУ з можливістю розміщення єврооблігацій

Національний банк України вдосконалив низку норм, що визначають проведення українськими компаніями платіжних операцій за власними борговими цінними паперами, розміщеними ними за кордоном для залучення зовнішнього фінансування (єврооблігаціями).

З метою спрощення умов та зменшення вартості організації розміщення єврооблігацій за кордоном були запроваджені такі зміни:

*виключено з переліку операцій, на які встановлюється річний ліміт у розмірі 2 млн євро
*операції з виплати доходу та погашення єврооблігацій
*також інші операції емітента, що здійснюються в зв’язку з розміщенням таких цінних паперів
*дозволено купувати іноземну валюту для накопичення на власному рахунку емітента в українському банку до дат платежів із виконання зобов’язань за єврооблігаціями.

“Українська економіка як ніколи потребує додаткових коштів для розвитку. Одним із джерел таких коштів є зовнішні запозичення. Ми спостерігаємо дедалі більший інтерес, зокрема з боку українських компаній, до можливості залучення фінансування із зовнішніх джерел, зокрема завдяки розміщенню єврооблігацій. Ми сподіваємося, що ухвалені Національним банком зміни спростять умови залучення коштів, що сприятиме збільшенню капітальних надходжень в економіку України та поліпшенню її інвестиційного потенціалу”, – зазначив заступник Голови НБУ Юрій Гелетій.

Відповідні зміни передбачені постановою Правління Національного банку України від 23 квітня 2021 року № 34 “Про внесення змін до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті”, яка набирає чинності з 27 квітня 2021 року.