Національний банк за 9 місяців 2018 року здійснив майже 800 перевірок пунктів з обміну валюти

Національний банк України за 9 місяців 2018 року провів 787 перевірок структурних підрозділів небанківських фінансових установ (НФУ) з питань дотримання порядку організації та здійснення валютно-обмінних операцій.

Основні недоліки, виявлені у ході перевірок структурних підрозділів НФУ – це проведення валютно-обмінних операцій без відповідного документального оформлення; виявлення під час перевірки значної невідповідності між обсягами готівкових коштів в касі НФУ та бухгалтерськими звітними документам; ненадання в ході здійснення перевірки документів, матеріалів, інформації на запит уповноваженого працівника Національного банку; перешкоджання проведенню перевірки.

Завдяки комплексній моделі перевірок в Україні зменшується кількість нелегальних пунктів обміну валюти, адже працювати офіційно їх власникам стає вигідніше.

За 9 місяців 2018 року уповноваженими працівниками Національного банку було виявлено 55 пунктів обміну валют, які працювали нелегально у м. Києві, в Закарпатській, Харківській, Львівській, Івано-Франківській, Рівненській та Дніпропетровській областях.

Інформацію про нелегальні обмінні пункти Національний банк надіслав до правоохоронних органів та розмістив  на своєму офіційному сайті у розділі “Незаконні пункти обміну валюти”.

Джерело: НБУ