Національний банк запроваджує автоматизовану систему пошуку інформації про видані НФУ ліцензії

Національний банк України продовжує уніфікувати підходи до ліцензування небанківських фінансових установ (НФУ). У межах цієї роботи регулятор створив та оприлюднив на сайті НБУ пошукову систему «Інформація про видані ліцензії небанківським фінансовим установам  та іншим юридичним особам (крім банків)». Про це йдеться в офіційному прес-релізі НБУ.

Нова пошукова система дозволяє своїм користувачам самостійно формувати та завантажувати  інформацію про видану небанківській фінансовій установі генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій, а також перевіряти чинність таких ліцензій.

Зокрема, пошук ліцензій у цій системі здійснюється  за:

  • Найменуванням небанківської фінансової установи;
  • Кодом НФУ за ЄДРПОУ;
  • Датою та номером виданої генеральної ліцензії НФУ на здійснення валютних операцій
  • Видом валютної операції.

Система розроблена згідно вимог  нового Положення про порядок надання небанківським фінансовим установам, національному оператору поштового зв’язку генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій, затвердженого постановою Правління НБУ від 21 грудня 2017 року № 137 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

Цим Положенням передбачено видачу генеральної ліцензії шляхом внесення облікового запису до електронного реєстру та надано можливість небанківським фінансовим установам формувати витяг з такого реєстру за допомогою веб-сайту НБУ.

Найближчим часом Національний банк планує розширити пошукову систему інформацією про видані НФУ ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, а також  – про видані юридичним особам ліцензії на надання банкам послуг з інкасації.

Джерело: www.bank.gov.ua