Нацбанк України врахував пропозиції UAPS щодо внесення змін до законодавства

Національний банк погодився з наданими Українською асоціацією платіжних систем пропозиціями щодо внесення змін до пункту 19 Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, в частині перенесення строку подання до НБУ річної фінансової звітності небанківської фінансової установи та висновку аудитора.

Відповідні зміни до Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків затверджені постановою Правління Національного банку від 29 січня 2019 року № 25 (далі – Постанова № 25).

Відтепер, небанківська фінансова установа, яка отримала ліцензію, зобов’язана протягом усього строку дії ліцензії щороку до 01 червня подавати Національному банку фінансову звітність та висновок аудитора.

Постановою № 25 встановлені додаткові вимоги до небанківських установ в частині структури власності та фінансового стану, ділової репутації та професійної придатності керівників та власник істотної участі.

Крім того, НБУ поширив на операторів поштового зв’язку порядок видачі та відкликання ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків (далі – ліцензія) та передбачив можливість надання їм такої ліцензії.

Таке рішення зумовлене введенням в дію Закону України «Про валюту і валютні операції», яким встановлено право операторів поштового зв’язку надавати фінансові послуги з переказу коштів, якщо вони є валютними операціями, на підставі ліцензії Національного банку. Умовою для отримання оператором поштового зв’язку ліцензії на валютний переказ, є надання ним послуг з переказу коштів у валюті України.

Отримання зазначеної ліцензії дозволить операторам поштового зв’язку надавати послуги з переказу коштів у національній валюті без відкриття рахунків. Це сприятиме розширенню доступу населення до фінансових послуг та збільшенню користувачів таких послуг.

Постановою № 25 встановлені вимоги до операторів поштового зв’язку в частині структури власності, ділової репутації, професійної придатності та фінансового стану.

Постанова № 25 набирає чинності з 7 лютого 2019 року.