Європейський центробанк розробив графік впровадження цифрового євро

Європейський центральний банк (ЄЦБ) розробив план поетапного впровадження цифрового євро, яке розпочнеться з випуску CBDC для використання в операціях між фізичними особами та в електронній комерції.

У презентації ЄЦБ зазначається, що другий крок на шляху до впровадження цифрового євро — масштабування (розширення сфер використання). Зокрема, це підтримка онлайн- і офлайн-платежів у цифровому євро в точках продажу, а також платежів між фізичними особами або підприємствами та урядом, включаючи податки і митні збори.

«З практичної точки зору, поетапний підхід сприятиме: забезпеченню безперешкодного платіжного досвіду кінцевих користувачів (тобто поступовому розумінню і прийняттю різних варіантів використання); зменшенню складнощів, пов’язаних з впровадженням (наприклад, розгортання на рівні всього Європейського Союзу)», — зазначається в презентації.

Дві потенційні фази реалізації запуску цифрового євро відбуватимуться паралельно з метою «оптимізації шляху випуску», причому кожному випуску передуватиме пілотне тестування для підтвердження проєктних рішень, додається в презентації.

 

Нагадаємо, що Банк Англії та Казначейство опублікували проєкт CBDC.

ECB. digital euro

ECB. digital euro Фото: nfcw.com.

 

В окремому документі ЄЦБ також підтверджує, що він розробляє «компенсаційну модель» для виробництва і випуску цифрового євро, яка базується на чотирьох основних принципах:

  • безкоштовне базове використання приватними особами, що охоплює «всі послуги, необхідні для того, щоб люди могли платити і отримувати оплату за допомогою цифрового євро у зручний спосіб»;
  • мережеві ефекти, що створюють економічні стимули для еквайєрів і торговців;
  • економічні стимули для емітентів;
  • євросистема несе власні витрати, як і у випадку з випуском фізичних банкнот.

Слід зазначити, що криптовалюти все більше піддаються регулюванню з боку керівних органів ЄС та урядів окремих країн. Через це деякі фінансові гіганти призупиняють розвиток власних криптопроєктів, менше в них інвестують та займають позицію спостерігачів.