Як банки мають розкривати звʼязки з рф: затверджено порядок

НБУ встановив вимоги про розкриття банками інформації щодо зв’язків клієнтів із рф. Зокрема, визначено категорії клієнтів, стосовно яких банк зобов’язаний виявляти та документувати таку інформацію

Як банки мають розкривати звʼязки з рф: затверджено порядок

Національний банк зобов’язує банки під час своєї діяльності виявляти та документувати інформацію про зв’язки клієнтів та їхніх контрагентів із державою, що здійснює збройну агресію проти України. Визначено категорії клієнтів, стосовно яких банк зобов’язаний виявляти та документувати таку інформацію, та обсяг відповідної інформації за кожною категорією.

Національний банк має право звернутися до банку з окремим запитом для отримання відомостей про виявлені банком зв’язки клієнтів та їхніх контрагентів із державою-агресором.

Збір та документування зазначеної інформації сприятиме підвищенню прозорості щодо клієнтів банків, які мають зв’язки із державою-агресором, та виявленню прихованої присутності держави-агресора на українському ринку.

Зазначені вимоги затверджено постановою Правління НБУ від 16.03.2023 №26 «Про розкриття інформації щодо зв’язків клієнтів із державою, що здійснює збройну агресію проти України», яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.