Уряд схвалив постанову, якою запроваджується цифрова довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

Внутрішньо переміщені особи – це громадяни України, які внаслідок війни на Сході або окупації Криму виїхали зі свого місця постійного проживання. Для того, щоб отримувати державні послуги, їм потрібно мати із собою Довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Раніше ця довідка була паперовою. Тепер вона буде доступною і в цифровому вигляді. Довідка відображатиме прізвище, ім’я та по батькові її власника, стать, інформацію про документи, які підтверджують особу, та зареєстроване і фактичне місця проживання.

Скоро ця довідка з’явиться у бета-тесті в мобільному застосунку Дія. Пізніше на порталі Дія буде доступна послуга із замовлення такої довідки онлайн.

Довідка для внутрішньо переміщених осіб потрібна для:

  1. Отримання щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг
  2. Доступ до призначення або відновлення внутрішньо переміщеним особам виплати довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг, пенсії
  3. Відновлення чи обмін паспорта громадянина України, вклеювання фотокартки за місцем фактичного проживання
  4. Забезпечення права на освіту, освітні пільги
  5. Припинення трудових відносин та взяття на облік у центрі зайнятості у спрощеному порядку
  6. Участь у житлових програмах
  7. Спрощений порядок отримання субсидії
  8. Реалізація виборчого права
  9. Отримання гуманітарної та благодійної допомоги

Всі фінансові операції в банках: відкриття рахунку, кредити, депозити тощо.