Центральний контрагент зможе отримати ліцензію на здійснення валютних операцій

Національний банк України удосконалив порядок видачі ліцензій на здійснення валютних операцій учасникам небанківського фінансового ринку.

Зокрема, регулятор запровадив можливість отримання ліцензії Національного банку на здійснення валютних операцій (далі – ліцензія) професійними учасниками ринків капіталу, що провадять клірингову діяльність центрального контрагента (далі – центральний контрагент).

Центральний контрагент може отримати ліцензію на здійснення розрахунків за валютними операціями на умовах “своп” та розрахунків у іноземній валюті за правочинами щодо облігацій внутрішньої державної позики України, номінованих у іноземній валюті. Це дасть змогу збільшити обсяг операцій з облігаціями внутрішньої державної позики, номінованими в іноземній валюті.

Отримання ліцензії центральним контрагентом проводитиметься за спрощеною процедурою. Водночас у разі видачі ліцензії ураховуватиметься інформація від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Це дасть змогу уникнути дублювання процедур ліцензування, які центральний контрагент проходив у НКЦПФР та Національному банку.

Ці та інші зміни затверджені постановою Правління Національного банку України від 24 червня 2022 року № 132 “Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам, операторам поштового зв’язку ліцензій на здійснення валютних операцій”.

Постанова набирає чинності з 28 червня 2022 року.

З метою забезпечення належних умов для проведення центральним контрагентом зазначених розрахунків у іноземній валюті Національний банк готує також пакет додаткових змін до нормативно-правових актів у сфері валютного регулювання, які планує затвердити найближчим часом.