Політика президентів США щодо України: президент МПА Галина Хейло організувала лекцію з Джоном Хербстом

Політика президентів США щодо України: президент МПА Галина Хейло організувала лекцію з Джоном Хербстом

Міжнародна Платіжна Асоціація та Фонд розвитку Інституту Міжнародних Відносин 14 березня організували відкриту лекцію для українських студентів  із американським дипломатом і аналітиком Джоном Хербстом.

 

Джон Едвард Хербст  — американський дипломат, 5-й Надзвичайний і повноважний посол США в Україні (2003—2006), наразі є Директором Євразійського центру ім. Д. Патрічіу при Атлантичній раді США.

 

🇺🇦🤔Джон Гербст висловився щодо зовнішньої політики США при правлінні різних президентів та їх позицій стосовно України, про можливість застосування ядерної зброї з боку ворога та дав власні припущення коли все ж таки може закінчитись війна.

 

Модератором зустрічі стала Президент Міжнародної Платіжної Асоціації Галина Хейло, яка на початку лекції подякувала послу за його активну позицію та бажання Україні скорішої перемоги.

“Міжнародна платіжна асоціація виступила співорганізатором відкритої лекції 5-го посла США в Україні, директора Євразійського центру Atlantic Council і просто нашого великого друга Джона Хербста для студентів Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка. Дуже цікава лекція вийшла. Джон проаналізував зовнішню політику США при останніх президентах та висловив побоювання щодо нинішньої риторики Республіканської партії. Також дипломат вкотре підтримав Україну і побажав нам якнайскорішої перемоги над агресором”

Галина Хейло

Президент Міжнародної Платіжної Асоціації

Про що йшлося на лекції Джона Хербста

Як президенти США підтримували Україну: від Обами до Байдена

Джон Хербст зосередив увагу на історичному аспекті становлення підтримки України від Америки та проаналізував політику різних президентів з моменту російської агресії.

«Зовнішня політика Сполучених Штатів Америки при правлінні різних президентів та їх позиції стосовно України були відмінними».

Джон Хербст

директор Євразійського центру Atlantic Council

За його словами, найбільш нейтральним був Президент США з 2009-2017 роки Барак Обама. Аналітик зазначив, що Обама не розумів важливість рішень по Україні для американських інтересів, був категорично проти постачання зброї та надавав мінімальну поміч. Хоча і Дональд Трамп у своїх висловлюваннях був неоднозначним.  Екс-посол також зазначив, що Трамп був великим прихильником путіна, тому мав дуже слабку позицію, хоча деякі дії для підтримки України все ж робив.

Коли Байден став президентом від нього очікували сильну політику в сторону підтримки України, як він це декларував при Обамі. Однак спочатку вийшло інакше. Байден виступив за стабільні та передбачувані відносини з росією. І тільки коли росія вже стояла на кордонах України та розвідка США була впевнена у вторгненні, тільки тоді розпочалась поміч Україні.

 ”Джон розкритикував політику Барака Обами відносно України. Той не розумів важливість рішень по Україні для американських інтересів. Також Джон розкритикував політику Трампа, зауваживши, що Трамп був великим прихильником путіна, тому мав дуже слабку позицію. Коли Байден став президентом від нього очікували сильну політику підтримки України, як політик це декларував при Обамі. Однак спочатку Байден виступив за стабільні та передбачувані відносини з росією. І тільки коли росія вже стояла на кордонах України і розвідка США була впевнена у вторгненні, тільки тоді нам почали давати зброю. Джон впевнений, що перемога росії стала би для США катастрофою”

Галина Хейло

Президент Міжнародної Платіжної Асоціації

 

Активніша політика Байдена пришвидшила б поразку агресора

Протягом всього виступу неодноразово лунали тези, що поразка російського диктатора настала б швидше, якби політика адміністрації Джо Байдена була активнішою. За його словами, рішення про передачу Україні необхідної зброї приймається лише в результаті масованих ракетних обстрілів інфраструктури, мирного населення тощо. Тому він підкреслює, що допомога, яку надають Сполучені Штати Україні є надважливою, проте вона може бути сильнішою аби якнайшвидше Україна перемогла.

Застосування путіним ядерної зброї: які ризики

Дипломат також додав свої припущення стосовно застосування ядерної зброї з боку ворога. Його побоювання в тому, що це може бути реальністю та ядерні погрози можуть бути небезпечними, залежно від обставин на полі бою. На його думку, небезпека використання ядерної зброї зросте, якщо російські сили зазнають руйнівної поразки.

“Містер Хербст також відмітив, що США бояться надсилати нам більше зброї, оскільки росія погрожує застосувати ядерну зброю. Але це слабка політика. Джон нагадав, що під час холодної війни теж було багато погроз, але адміністрація не зважала на це.”

Галина Хейло

Президент Міжнародної Платіжної Асоціації

Що станеться, якщо владу у США здобудуть республіканці

Джон Хербст висловив занепокоєння нинішньою риторикою американської Республіканської партії щодо України. Дипломат зауважив, що ключові кандидати на пост президента від цієї партії не бачать американських інтересів в Україні. І хоча велике число республіканців у Конгресі зараз підтримують Україну, якщо республіканець стане президентом США- це може стати великою проблемою, наголосив Хербст.

Друга половина лекції була присвячена спілкуванням зі студентами та випускниками Інституту міжнародних відносин Київського Національного Університету імені Тараса Григоровича Шевченка, які також стосувались аспектів підтримки України не тільки з боку держави, а й всього населення Штатів.

Наостанок, пролунало найпоширеніше питання: «Коли закінчиться війна?». Джон Хербст знову наголосив, що у разі надання Україні всієї необхідної зброї – перемога України зовсім скоро.

Дякуємо Всім присутнім за активність!