Нові правила складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг будуть уніфіковані

НБУ пропонує до обговорення з ринком небанківських фінансових послуг нові правила складання та подання звітності його учасниками.

Мета правил – визначити загальні вимоги до складання та подання даних звітності учасниками ринку небанківських фінпослуг в єдиному нормативно-правовому акті. У попереднього регулятора правила складання звітності для різних сегментів ринку визначалися різними документами.

Підхід НБУ спростить для учасників ринку розуміння правил та забезпечить прозорість підходу регулятора. Правила складання та подання звітності визначають:

– учасників ринку небанківських фінансових послуг, які надсилають дані звітності. Зокрема, правила поширюватимуться на страховиків, страхових та перестрахових брокерів, кредитні спілки, ломбарди, інші фінустанови, а також на юросіб, які мають право надавати фінансові послуги;

– форму подання даних звітності;

– вимоги до порядку формування показників звітності;

– перелік, формат, періодичність та строки подання звітних файлів;

– перелік, формат та строки подання електронних документів до Національного банку;

– порядок накладання кваліфікованого електронного підпису на дані звітності.

Після затвердження нових правил складання та подання звітності втратять чинність відповідні розпорядження попереднього регулятора. Нові правила також передбачають практику збору даних за допомогою налаштованих автоматизованих систем, якою користується Національний банк. Це дозволить НБУ ефективно виконувати свої функції регулювання та нагляду за учасниками ринку небанківських фінансових послуг, а також складати грошово-кредитну, фінансову статистику, статистику зовнішнього сектору.