НБУ підтримав державну політику щодо запровадження безготівкових розрахунків

Національний банк України висловив свою підтримку проекту постанови Кабміну “Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)“. Проект розроблений Мінекономрозвитку і торгівлі України спільно з НБУ на виконання вимог Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні”.

Головна суть

Проект зобов’язує торгівців та постачальників послуг надавати своїм клієнтам можливість роздрібних безготівкових розрахунків за товари чи послуги.

Керівництво Національного банку підтримує думку бізнесу про те, що безготівкова оплата забезпечує зручність, швидкість та надійність обслуговування. Крім того, для клієнта безготівкові розрахунки є безпечними, а для держави – прозорими, а також дають змогу оптимізувати витрати на готівковий обіг.

Завдяки цьому документу забезпечуються широкий розвиток вітчизняної платіжної інфраструктури та права українців на вільний вибір способу оплати зокрема. Регулятор впевнений у ефекктивності послідовної державої політики у цьому напрямку, яка дасть можливість збільшити частку безготівкових розрахунків та розширити інфраструктуру обслуговування електронних платіжних засобів в Україні.

Позиція НБУ

За словами директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Олександра Яблунівського, останні роки демонструють суттєве збільшення кількості українців, які надають перевагу безготівковим розрахункам.

“Безготівкові платежі стали невід’ємною частиною повсякденного життя, українці поступово звикають платити платіжною карткою в магазинах, аптеках, кафе, на автозаправних станціях. У великих містах ця послуга більш доступна, тоді як в невеликих населених пунктах може взагалі не бути торгових точок, оснащених платіжними терміналами. Тому ми всебічно підтримуємо прийняття проекту цієї постанови”, – Олександр Яблунівський, директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ.

Також Яблунівський закцентував увагу на важливості використання суб’єктами господарювання у майбутньому не тільки платіжних терміналів, але й альтернативних інноваційних платіжних сервісів для успішної реалізації норм цієї постанови:

“На світовому та українському платіжних ринках існують нові технологічні рішення, які дозволяють безпечно здійснювати платежі без фізичної присутності картки та спеціалізованого платіжного терміналу. У додаток до вже традиційних карткових платіжних інструментів в Україні слід активно розвивати та популяризувати нові та більш доступні методи оплати, що буде спряти заміщенню готівки в сегментах, де вона ще традиційно превалює – в невеликих крамницях, закладах торгівлі/послуг тощо”.

Джерело: bank.gov.ua