Національний банк удосконалює процедури банківського нагляду

Національний банк України у межах безвиїзного нагляду уповноважуватиме службовця (службовців) НБУ на здійснення нагляду за діяльністю банку.

Це нововведення зумовлене приведенням наглядових процедур у відповідність до Закону України від 30.06.2021 № 1587-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи”, яким унесено зміни до статті 67 Закону України “Про банки і банківську діяльність”. Запроваджені зміни стосуються:

– порядку здійснення нагляду за діяльністю банку уповноваженим службовцем;

– його повноважень та прав;

– порядку повідомлення банку про уповноваження службовця на здійснення нагляду за діяльністю банку;

– зобов’язання уповноваженого службовця щодо забезпечення конфіденційності інформації про банк та його клієнтів;

– вимог до створення умов для роботи уповноваженого службовця в приміщенні банку, надання уповноваженому службовцеві інформації, документів, письмових пояснень щодо діяльності банку.

Такі зміни посилять ефективність ризик-орієнтованого банківського нагляду та моніторингу діяльності банку, що сприятиме вчасному реагуванню на можливі негативні тенденції.

Водночас виключено норми щодо запровадження особливого режиму контролю за діяльністю банку та призначення куратора.

Відповідні зміни містить постанова Правління Національного банку України від 06 жовтня 2021 року № 102 “Про затвердження Змін до Положення про здійснення Національним банком України безвиїзного банківського нагляду”, яка набирає чинності з 14 жовтня 2021 року.