НБУ та ЄБРР обговорили реформування фінансового сектору в Україні

Керівники НБУ та Європейського банку реконструкції та розвитку 15 червня 2021 року обговорили поточний стан розвитку фінансового сектору України, його подальше реформування і низку актуальних питань взаємного співробітництва.

У зустрічі взяли участь Голова Національного банку України Кирило Шевченко, його заступники Юрій Гелетій та Ярослав Матузка, а також Керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне, Керуючий директор ЄБРР у секторі фінансових установ Франсіс Маліж, директорка у регіоні Західні Балкани і Східної Європи Александра Вукосавлевич, заступник голови ЄБРР в Україні в секторі фінансових установ Александр Павлов та старший банкір відділу фінансових установ ЄБРР Оксана Яворська.

Під час зустрічі сторони детально обговорили прогрес у зниженні рівня непрацюючих кредитів в банківській системі та перспективи приватизації державних банків. Окремо приділили увагу проєкту закону про реструктуризацію боргу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та приєднання до нього Ощадбанку.

Керівники двох інституцій також обговорили необхідність створення стійкого, надійного та прозорого небанківського фінансового сектору. Вагомим кроком у цьому напрямку стане очищення сектору, розкриття реальних власників усіх небанківських фінустанов та очікуване ухвалення низки профільних законопроєктів, які сьогодні перебувають на різних етапах розгляду у Верховній Раді.

“Національний банк спрямовує свою діяльність на якісне та системне оновлення регуляторного поля як для банків, так і для небанківських фінансових установ задля створення умов для їхнього ефективного функціонування та забезпечення захисту прав споживачів”, – зазначив Кирило Шевченко.

Представники Європейського банку реконструкції та розвитку високо оцінили реформи Національного банку у небанківському фінансовому секторі для його очищення та підвищення ефективності нагляду та регулювання. Окремо сторони обговорили процес розробки та імплементації дорожньої карти НБУ зі сталого та зеленого фінансування, співпрацю НБУ та ЄБРР у межах своп-угоди, реалізацію проєктів технічної допомоги, спрямованих на здійснення оцінки відповідності пруденційного регулювання вимогам ЄС та діяльність проєктного офісу в НБУ для сприяння реалізації Стратегії розвитку фінансового сектору.