Ліцензії п’яти фінансовим компаніям анульовано через їх відмову у проведенні перевірки

НБУ за результатами позапланових інспекційних перевірок ухвалив рішення застосувати до п’яти фінансових компаній захід впливу у вигляді відкликання (анулювання) всіх ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг.

Відповідне рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 25 червня 2021 року. Захід впливу застосовано до:

ТОВ “ФК “ПЛАЗА ФІНАНС” (ЄДРПОУ 40514332)
ТОВ “ФК “ЛОРДЕКС” (ЄДРПОУ 42180829)
ТОВ “КОММЕРСЕ КРЕДИТ ПРОФІТ” (ЄДРПОУ 41886644)
ТОВ “ФК “АРТЕМІДА” (ЄДРПОУ 42152860)
ТОВ “ФК “ДІВІОН” (ЄДРПОУ 40273607)

Департамент виїзних перевірок НБУ в травні цього року здійснив позапланові інспекційні перевірки цих п’яти фінансових компаній. За результатами перевірок установлено та зафіксовано факт відмови у проведенні перевірки, оскільки уповноважені особи НБУ не були допущені до здійснення перевірки та/або особа, уповноважена представляти інтереси фінансової компанії, була відсутньою упродовж першого дня перевірки.

Відмова небанківської фінансової установи у проведенні перевірки, зокрема й через відсутність упродовж першого дня перевірки особи, уповноваженої представляти інтереси фінустанови на час перевірки (керівник об’єкта перевірки або особа, яка виконує його обов’язки на період тимчасової відсутності керівника об’єкта перевірки), є підставою для застосування заходу впливу у вигляді відкликання (анулювання) ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг. Це передбачено вимогами чинного законодавства, а саме статтею 381 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”.

Рішення про застосування заходів впливу набули чинності з 25 червня 2021 року. З цього дня вищезазначені фінансові компанії втрачають право здійснювати діяльність з надання фінансових послуг, що потребує наявності відповідної ліцензії, у тому числі:

– укладати договори (продовжувати строк діючих договорів) про надання фінансових послуг із клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких було видано ліцензію;

– укладати договори (уносити зміни до діючих договорів) про надання фінансових послуг, які мають як наслідок збільшення зобов’язань учасника ринку небанківських фінансових послуг перед клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких була видана ліцензія.

Водночас відкликання ліцензій не позбавляє фінансову установу від обов’язку виконання своїх зобов’язань за договорами про надання фінансових послуг, укладеними до дати набрання чинності рішенням про відкликання ліцензії.