Лідером за сумою переказів у межах України став учасник GPA компанія “NovaPay”

За даними НБУ, в 2022 році на території України у 2022 році працювали 37 систем переказу коштів, з яких 28 – створені резидентами та 9 – нерезидентами (чотири системи зі США, дві – з Великобританії, по одній – з Грузії та Канади).

Так, обсяг внутрішньодержавних переказів, здійснених через системи переказу коштів, становив 292,6 млрд грн (8 500,4 млн дол. США в еквіваленті) за травень – грудень 2022 року (на початку повномасштабного вторгнення, у лютому – квітні 2022 року, подання статистичної звітності щодо діяльності систем переказу коштів було призупинено).

Це на 51,1 млрд грн, або на 21%, більше, ніж за аналогічний період 2021 року.

Лідером за сумою переказів у межах України була система переказу коштів “NovaPay” (45,0% усіх внутрішньодержавних переказів). Середня сума одного переказу в межах України становила 656 грн.

В Україну за травень – грудень 2022 року з використанням систем переказу коштів (створених як резидентами, так і нерезидентами) було переказано близько 2,15 млрд дол. США в еквіваленті. Це приблизно стільки ж, як і за аналогічний період 2021 року.

Через системи переказу коштів найбільші обсяги коштів в Україну надходили з Італії (23%), Ізраїлю (18%), США (16%), Німеччини (7%) та Польщі (4%). Середня сума одного такого транскордонного переказу в Україну становила 206 дол. США.

Лідерами за сумою переказів в Україну були такі системи переказу коштів:

– Western Union (платіжна організація – резидент США) – 50% усіх переказів;
– PrivatMoney (платіжна організація – АТ КБ “ПриватБанк”) – 20% усіх переказів;
– MoneyGram (платіжна організація – резидент США) – 17% усіх переказів.

Як зауважує Нацбанк, більшість систем переказу коштів ще на початку повномасштабної війни повністю або частково скасувала плату за перекази в Україну. Таким чином міжнародні партнери підтримали українців та їхні родини, які потерпають від війни. Також системи переказу коштів стали важливим каналом виплати гуманітарної допомоги українцям від низки міжнародних організацій.

Традиційно через системи переказу коштів у попередні роки надходило приблизно чверть від обсягу всіх приватних грошових переказів в Україну.

Усього у 2022 році, за попередніми даними, в Україну з усього світу було перераховано 13 млрд дол. США в еквіваленті, включаючи перекази через офіційні канали – банки, міжнародні системи грошових переказів, поштові відділення, та неофіційні – шляхом передавання грошей із рук в руки.

“Нагадаємо, що на час дії воєнного стану здійснювати перекази з України за кордон заборонено”, – йдеться в повідомленні НБУ.