Інспекційні перевірки банків під час карантину вже запроваджено

НБУ запровадив дистанційний підхід до інспекційних перевірок банків в умовах карантину.

Такий підхід має забезпечити безперервність банківського нагляду в умовах карантину та зменшити ризики для здоров’я працівників банків та Національного банку.

Проведення інспекційних перевірок у приміщенні об’єкта перевірки інколи було ускладнене через перехід банків на віддалену форму роботи. Тому Національному банку необхідно було нормативно врегулювати проведення інспекційних перевірок в умовах карантину та запровадити дистанційний підхід.

Відтепер членам інспекційної групи дозволено отримувати віддалений доступ до документів та інформації об’єкта перевірки та використовувати змінні носії інформації.

Обмін інформацією та документами з банком також може проводитися з використанням інформаційно-комунікаційних технологій у режимі реального часу або шляхом надсилання захищеними каналами зв’язку.

Членам інспекційної групи також дозволено отримувати віддалений доступ до систем автоматизації банку. Зустрічі членів інспекційної групи з керівниками та працівниками банку можуть проводитися в режимі відеоконференції.

Документи, які складаються під час інспекційної перевірки, можуть подаватися у формі електронного документа, підписаного кваліфікованим електронним підписом уповноваженої особи.

Зазначені підходи передбачені постановою Правління Національного банку від 2 березня 2021 року № 23 “Про особливості проведення інспекційних перевірок під час карантину”. Постанова № 23 набирає чинності з 5 березня 2021 року.