Фінансовими установами відтепер на спеціальній вебсторінці

Для власників небанківських фінансових установ НБУ запустив спеціальну тематичну вебсторінку (лендинг).

На вебсторінці зібрана детальна інформація про етапи розкриття структур власності, їхнє узгодження з вимогами НБУ, приклади заповнення документів для учасників ринку, а також типові схеми приховування власників.

Наведена на сторінці інформація – ознайомча та може бути використана надавачами фінансових послуг під час підготовки документів про структури власності.

“Питання прозорості фінансового сектору – одне з ключових для Національного банку. У 2014–2016 роках “тест на прозорість” пройшли українські банки, розкривши своїх реальних власників. У 2021 році черга небанківських фінансових установ. Ми розуміємо, що це абсолютно нові вимоги для небанківського ринку. Тому дали достатньо часу – небанківські фінустанови повинні розкрити власників упродовж двох місяців, до 17 червня 2021 року. Щоб зробити адаптацію максимально безболісною, велику увагу ми приділяємо безпосередньому спілкуванню з учасниками ринку, роз’ясненню вимог та правил”, – зазначив директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз.

Починаючи із середини травня, на вебсторінці постійно оновлюватиметься інформація щодо кількості небанківських фінустанов, які вже розкрили своїх власників та подали до Національного банку документи про структуру власності.

На вебсторінці наведені типові схеми приховування реальних власників. А саме: “футбольні команди”, де жоден акціонер не володіє понад 10%, структури з номінальними власниками, циклічні структури, використання трастових конструкцій, розкритих із порушенням вимог, та інші.