Фінансова дисципліна та відповідальність: 80% фінкомпаній подали звітність до НБУ

Українські небанківські фінансові установи проявляють відповідальність й фінансову дисципліну та активно подають фінансову звітність згідно з вимогами НБУ попри війну. Регулятор висловив вдячність українським фінустановам за відповідальність та дотримання вимог НБУ – у листопаді уже 58 фінустанов подали свою звітність.

“Сьогодні ситуація вже не така критична, як була у І та ІІ квартали. Ситуація виправляється і ми вдячні за те, що у дуже складних умовах (більшість фінустанов зазнали втрат і можливості працювати) фінансові установи проявили фінансову дисципліну і громадянську відповідальність. На більшості ринків ситуація покращилась, зокрема щодо фінансових компаній, то рівень подання звітності становив майже 80%, по ломбардам наблизився до 84%, а лізингодавців подали 79%” – , повідомив Олександр Залєтов, глава управління з нагляду за фінансовими компаніями Департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг Національного банку України (НБУ) на конференції “Безвиїзний нагляд за фінансовими компаніям, ломбардами та лізингодавцями: поточний стан (за результатами 3кв.2022)”.

В конференції також взяла участь голова Української Асоціації Платіжних Систем (УАПС) Галина Хейло.

“Нацбанк високо оцінив рівень відповідальності фінустанов в умовах війни і як голова UAPS зауважу, що учасники нашої Асоціації роблять все можливе, щоб всі процедури сумлінно виконувались навіть в умовах війни.

Якщо говорити про ситуацію на ринку в цілому – поки залишається проблема з компаніями зареєстрованими на окупованих територіях. Також дуже важливим є подання достовірної інформації, адже багато компаній все ще допускають помилки у самій звітності”, – розповіла глава УАПС Галина Хейло.

Нагадаємо, Українська Асоціація платіжних систем (УАПС) отримала нагороду міжнародної премії Go Global Award у номінації «Асоціація року». Нагороди Go Global Award від Міжнародної торгової ради присуджували тим компаніям, які попри важкі часи демонструють інновації та стійкість.

Раніше UAPS разом із Atlantic Council за підтримки міжнародної платіжної системи LEO та IBOX BANK організувала міжнародну конференцію «Україна під час війни. Економіка. Безпека. Енергетика. Перспективи відновлення».

Крім того, улітку президент Української асоціації платіжних систем Галина Хейло виступила на тематичній зустрічі Best Business Network, яка стосувалась релокації українського бізнесу у Польщу, пільгових банківських програм для бізнесу та успішних кейсів відкриття представництв.

З якими проблемами стикається український бізнес у Польщі, про фінансові послуги у Польщі та Україні, діловий клімат у Європі – читайте в ексклюзивному інтерв’ю президента УАПС (Українська асоціація платіжних систем) Галини Хейло.