Categories: Новини

Банки очікують припливу коштів клієнтів та планують нарощувати капітал

У ІІІ кварталі за оцінками банків обсяги та середня вартість фондування загалом не змінилися, водночас частка зобов’язань в іноземній валюті та загальна строковість депозитів знизилися. Обсяг капіталу за останні 12 місяців незначно збільшився, наміри банків нарощувати обсяги капіталу в майбутньому збереглися.

Обсяги фондування є майже незмінними, строковість – скорочується

Банки стримано оцінили динаміку фондування в липні–вересні 2021 року: обсяги залучених коштів зросли у 46% респондентів, у решти – скоротилися. Загалом обсяги коштів домогосподарств несуттєво зменшилися, коштів корпорацій – зросли.

У IV кварталі більшість банків прогнозують збільшення залучень коштів від населення та бізнесу. Дві третини респондентів відзначили зниження вартості коштів населення. Водночас вартість коштів бізнесу несуттєво збільшилася.

У ІV кварталі банки прогнозують незначне підвищення вартості залучень за рахунок подорожчання коштів, залучених від корпорацій. Третина банків вказали на зменшення частки фондування в іноземній валюті за останні три місяці. Строковість залучених коштів незначно скоротилася. Наприкінці року банки й надалі очікують на зменшення частки валютних коштів клієнтів, водночас строковість депозитів не зміниться або незначно зросте.

Фінустанови планують нарощувати обсяг капіталу

За останній рік у більшості банків капітал зріс, його вартість у середньому несуттєво збільшилася. У наступні 12 місяців респонденти очікують нарощення обсягу капіталу та незначне зниження його вартості. Основним фактором, що впливатиме на збільшення обсягу капіталу є прибутковість, для окремих банків – це також стратегічні плани зростання. Водночас регуляторні вимоги та зміни в економічному середовищі можуть стати чинниками зменшення обсягу капіталу.

Поточне «Опитування про банківське фондування» проводилося із 17 вересня до 8 жовтня 2021 року серед 24 менеджерів банків, відповідальних за управління пасивами. Частка опитаних фінустанов становить 89% у загальному обсязі активів банківської системи. Звіт охоплює узагальнені оцінки та очікування респондентів про обсяги, вартість, строковість різних видів фондування та капіталу банку, а також факторів, що впливали на ці показники. Результати опитування відображають думку респондентів і не є оцінками чи прогнозами Національного банку України. Наступне опитування про банківське фондування стосовно очікувань на І квартал наступного року буде опубліковане в січні 2022 року.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

«‎Тиск на бізнес під час війни – це постріл собі у ногу»‎: голова МПА Галина Хейло

До бізнесу потрібно ставитись не як до гусаків, яких треба общипувати, а як до курей,…

7 місяців ago

Поповнення карток готівкою через термінали з 1 серпня потребуватиме телефону – НБУ

З 1 серпня внесення готівки через термінали вимагатиме від платника ввести номер мобільного телефону. Такі…

1 рік ago

Президент Міжнародної Платіжної Асоціації долучилась до Україно-польського економічного форуму

Президент Асоціації GPA Галина Хейло була запрошена на зустріч українського та польського бізнесу, в якій…

1 рік ago

Польща продовжила дію валютної угоди із НБУ

Центральні банки України та Польщі ще на рік продовжили дію угоди про можливість валютної підтримки…

1 рік ago

В Україні легалізували розрахунки електронними грошима

З 1 квітня 2023 року набув чинності законопроєкт №4366, який передбачає легалізацію в Україні розрахунків…

1 рік ago

Власники Android-пристроїв під загрозою: вірус Nexus атакує програми для онлайн-банкінгу

Троян маскується під легальні сервіси та портали, що свідчить про високий рівень його небезпеки У…

1 рік ago