Categories: Новини

Особливоcті порядку подання звітності фінансовими компаніями до Нацкомфінпослуг

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг  нагадує, 01 січня 2018 року набув чинності Порядок надання звітності фінансовими компаніями, фінансовими установами – юридичними особами публічного права, довірчими товариствами, а також юридичними особами – суб’єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового, затверджений розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 26.09.2017  № 3840 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24.10.2017 за № 1294/31162 (далі – Порядок).

Нацкомфінпослуг підкреслює низку особливостей подання звітності до регулятора. В першу чергу це стосується щомісячних звітів за січень 2018 року.

  1. Усі фінансові компанії (у тому числі фінансові компанії – управителі, фінансові компанії – адміністратори, фінансові компанії групи А і групи Б), а також фінансові установи – юридичні особи публічного права, довірчі товариства та лізингодавці повинні подавати звітність в електронній формі з дотриманням вимог Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг”.Обов’язковий реквізит – електронний цифровий підпис. зЗітність подається у паперовому вигляді виключно після рішення Нацкомфінпослуг щодо визначеної фінустанови.
  1. Звітність заповнюється в онлайн-режимі та подається через програмний продукт «Комплексна інформаційна система» (КІС), розміщеному за веб-адресою: www.nfp.gov.ua.
  2. Для авторизації у системі КІС потрібно ввести логін користувача та пароль юридичної особи. У випадку втрати авторизаційних даних, звертайтеся до відділу ведення реєстрів та баз даних фінансових установ Нацкомфінпослуг за тел. +38(044) 235-00-68.
  3. Можливість підписання пакетів звітності електронним цифровим підписом реалізується в акредитованих центрах сертифікації ключів у таких установах:
  • Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС;
  • Акредитований центр сертифікації ключів органів юстиції України;
  • ТОВ “АРТ-Мастер”;
  • ТОВ “Ключові системи”;
  • ДП “Українські спеціалізовані системи”;
  • Державна казначейська служба;
  • Укрзалізниця;
  • ПАТ КБ “Приватбанк”;
  • НБУ;
  • Укрсіббанк.
  1. Пояснювальна записка у довільній формі, передбачена підпунктом 3 пункту 1 розділу ІІІ Порядку, примітки до фінансової звітності та звіт про корпоративне управління (для фінансових компаній, утворених у формі акціонерних товариств), передбачені пунктом 12 Порядку, засвідчуються підписом керівника фінансової установи та додаються до звітності в КІС через вкладку «супутні документи» шляхом прикріплення PDF файлу.
  2. До уваги фінансовимх компаній-управителів! Для того, щоб коректно заповнити форму «Інформація про діяльність управителя» щодо інформації про фонди фінансування будівництва, в першу чергу потрібно провести актуалізацію інформації щодо всіх діючих фондів фінансування будівництва в реєстраційній картці про створення ФФБ.
admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

«‎Тиск на бізнес під час війни – це постріл собі у ногу»‎: голова МПА Галина Хейло

До бізнесу потрібно ставитись не як до гусаків, яких треба общипувати, а як до курей,…

8 місяців ago

Поповнення карток готівкою через термінали з 1 серпня потребуватиме телефону – НБУ

З 1 серпня внесення готівки через термінали вимагатиме від платника ввести номер мобільного телефону. Такі…

1 рік ago

Президент Міжнародної Платіжної Асоціації долучилась до Україно-польського економічного форуму

Президент Асоціації GPA Галина Хейло була запрошена на зустріч українського та польського бізнесу, в якій…

1 рік ago

Польща продовжила дію валютної угоди із НБУ

Центральні банки України та Польщі ще на рік продовжили дію угоди про можливість валютної підтримки…

1 рік ago

В Україні легалізували розрахунки електронними грошима

З 1 квітня 2023 року набув чинності законопроєкт №4366, який передбачає легалізацію в Україні розрахунків…

1 рік ago

Власники Android-пристроїв під загрозою: вірус Nexus атакує програми для онлайн-банкінгу

Троян маскується під легальні сервіси та портали, що свідчить про високий рівень його небезпеки У…

1 рік ago