Україна залишається світовим tech-центром та найбільшим постачальником ІТ-послуг – дослідження

Українська ІТ-індустрія стрімко розвивалась за часи нашої незалежності, завдяки чому Україна стала глобальним технологічним центром та найбільшим постачальником ІТ-послуг у Європі. І навіть повномасштабна агресія рф не змогла зломити нашу ІТ-галузь, заявив виконавчий директор Асоціації IT Ukraine Костянтин Васюк на Польсько-Україно-Ізраїльському Технічному саміті 2022, глобальним партнером якого стала Українська асоціація платіжних систем (УАПС).

“За останні десятиліття Україна стала світовим технологічним центром та одним із найбільших експортерів ІТ-послуг в Європі. Завдяки своїй потужній науково-технічній базі, одному із найбільших в Європі резервів технологічних кадрів із якісною технічною освітою, високій експертизі та креативності наших розробників, спроможностям українських компаній пропонувати клієнтам складні комплексні рішення, національна ІТ-індустрія щороку зростала на 25-30% та генерувала понад 4% ВВП України. Під час війни індустрія спромоглася пройти цей краш-тест,  продемонструвала феноменальну стійкість та за підсумками року показала зростання!”

Костянтин Васюк

виконавчий директор IT Ukraine

За 10 місяців 2022 року наша ІТ-індустрія отримала 6 млрд доларів, збільшившись на 9,9%. Стрімке і стабільне зростання ми бачимо з кожним місяцем року.

Станом на початок грудня 76,5% українського ІТ – це продуктові компанії, і 23,5% – сервісні. І останінй сегмент зріс на 5 %.

Головними профілями наших ІТ-компаній є:

Транспорт та логістика,

Незалежний постачальник програмного забезпечення

Нерухомість

Страхування

Подорожі

Ритейл та продажі

Енергетика

Банківська справа та фінанси

Медіа

Телекомунікації

Агропромисловий комплекс.

Е-commerce

Медицина та охорона здоров’я

Безпека

Будівництво

Навчання та освіта

Виробництво

Нагадаємо, Польсько-Україно-Ізраїльський Технічний саміт 2022 (Polish Ukrainian Israeli Tech Summit 2022) пройшов 14 грудня у Варшаві. Глобальним партнером івенту виступила Українська асоціація платіжних систем (УАПС).