Україна має готуватись до кількох десятиліть військової небезпеки – Арестович

Українцям слід бути готовими до того, що після нашої перемоги над рф, агресор не заспокоїться та прагнутиме відплати за свою поразку. Тож нам потрібно готуватись до кількох десятиліть військової небезпеки, заявив радник Офісу президента України Олексій Арестович на Польсько-Україно-Ізраїльському Технічному саміті 2022, глобальним партнером якого стала Українська асоціація платіжних систем (УАПС).

“росія так просто не буде здаватись, будь-яку форму, яку вона прийме після цієї війни, ця форма буде вимагати реваншу. Тому що російська держава при путіні чи без путіна, після поразки в цій війні впаде в ресентимент. Вона буде вимагати “другого туру”. Наступної спроби, з урахуванням численних помилок, знову захопити Україну. Якщо ми не хочемо, щоб був “другий” тур, ми маємо готуватись до нього так, ніби він невідворотній. Тому що головна функція армії це не війна, а попередження війни. А коли тебе хтось хоче знищити, то це стає головною функцією і суспільства, і держави, і всіх. Тобто безпека є базовою. Економіка, культура, інші цивілізаційні здобутки можливі лише за умови, якщо забезпечена безпека”

Олексій Арестович

радник Офісу президента України

Арестович зазначив, що немає сенсу розмовляти про переговори з агресором, роль дипломатії та примирення, якщо ворог прагне вашого знищення. Україні слід бути готовою до тривалої десятилітньої військової загрози.

“Як казала Голда Меїр, якщо тебе хочуть знищити, це залишає мало варіантів для компромісів. Звісно, що можна казати про примирення, про дипломатію. Але найкраще, що ми можем зробити, це готуватись до подальших кількох десятиліть військової небезпеки. А окрім військової небезпеки є небезпека з боку спецслужб, інформаційної війни, дипломатичної війни, економічного тиску.”

Олексій Арестович

радник Офісу президента України

Нагадаємо, Польсько-Україно-Ізраїльський Технічний саміт 2022 (Polish Ukrainian Israeli Tech Summit 2022) пройшов 14 грудня у Варшаві. Глобальним партнером івенту виступила Українська асоціація платіжних систем (УАПС).