Учасники фінринку можуть надсилати документи до НБУ електронною поштою

Національний банк продовжує адаптуватися до змін, зумовлених поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.
Регулятор суттєво спростив вимоги до подання документів та дозволив небанківським фінансовим установам подавати їх в електронному вигляді. Рекомендуємо переходити на електронну форму подання документів. Упродовж карантину небанківські фінустанови можуть не подавати до Національного банку документи на паперових носіях, якщо подають їх в електронному вигляді з накладеним кваліфікованим електронним підписом.
Подати такі документи можна на електронну пошту [email protected] або іншими засобами електронного зв’язку, які НБУ використовує для електронного документообігу. Можливість подати документи в електронному вигляді мають діючі учасники небанківського ринку, а також особи, які планують вийти на ринок.
А саме:
– небанківські фінансові установи;
– юридичні особи, які не є фінустановами, але мають право надавати окремі фінансові послуги;
– юридичні особи, які мають намір отримати ліцензію на провадження діяльності з надання фінансових послуг;
– юридичні та фізичні особи, які мають намір набути або збільшити істотну участь у фінансовій установі;
– страхові та перестрахові брокери та особи, які мають намір бути включеними до держреєстру страхових та перестрахових брокерів;
– особи, які мають право займатися актуарними розрахунками, або мають намір здійснювати актуарні розрахунки та отримати відповідне свідоцтво.
Проте звертаємо увагу: якщо вам потрібно подати до Національного банку оригінал документа, який існує лише в паперовій формі, то варто подавати саме паперовий оригінал. До прикладу, якщо вам потрібно подати оригінал свідоцтва про реєстрацію фінансової установи для його переоформлення.
Відповідні зміни передбачені постановою Правління Національного банку № 161 від 21 грудня 2020 року “Про подання до Національного банку України документів в період дії карантину”.
Постанова набирає чинності з 23 грудня 2020 року.