НБУ встановив вимоги до реєстрації учасників платіжного ринку

Національний банк України оприлюднив оновлені вимоги до реєстрації платіжних систем, учасників платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури.

Що змінилося?

  • Регулятор спростив вимоги до правил платіжних систем, платіжними організаціями яких є резиденти. Не потрібно буде відображати у правилах платіжних систем положення, пов’язані з фінансовим моніторингом та деякими питаннями оверсайта платіжних систем. Відтепер ці положення мають відображатися у внутрішніх документах платіжної організації платіжної системи-резидента. Такі внутрішні документи мають бути розроблені протягом трьох місяців з дати внесення Національним банком відомостей щодо цієї платіжної системи до Реєстру, але до дня початку проведення в цій платіжній системі першої операції з переказу коштів.
  • Передбачено подання інформаційних довідок у вигляді опитувальника для реєстрації учасників платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури, а також деталізовано вимоги регулятора щодо реєстрації непрямого учасника платіжної системи, платіжною організацією якої є резидент. Такі зміни мають спростити заповнення документів для подання до Національного банку.
  • Уточнено вимоги до документів, які подаються до Національного банку з метою реєстрації міжнародної платіжної системи, платіжною організацією якої є нерезидент.

 

Водночас документи, які вже узгоджені Національним банком на момент набрання чинності змін, не потребують доопрацювання відповідно до цих змін. Платіжні організації платіжних систем, учасники платіжних систем та оператори послуг платіжної інфраструктури мають врахувати нові вимоги до документів під час внесення до них чергових змін.

Документи до Національного банку відтепер можуть подаватись й у електронному вигляді – з кваліфікованим електронним підписом уповноваженої особи.

Національний банк також передбачив можливість отримання дубліката свідоцтва про узгодження правил/змін до правил платіжної системи-резидента та реєстраційного свідоцтва, що засвідчує реєстрацію договору/змін до договору про участь у міжнародній платіжній системі-нерезиденті, у разі їх втрати або пошкодження.

Відповідні зміни містить постанова Правління Національного банку України від 01 липня 2020 року №92 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”, що набирає чинності з 11 липня 2020 року.